Krok I – Wybór rasy

Tworzenie postaci – KROK 1 – Wybór rasy.

Ludzie

Rasa najliczniej zamieszkująca Drikan. Znani są z tego, że potrafią przystosować się prawie do każdych warunków środowiskowych, dlatego znajdziemy ich prawie wszędzie. Rasa ta wykształciła sobie chyba najbardziej zróżnicowane kultury, dlatego ciężko jest stworzyć jeden archetyp człowieka. Zamieszkują wszystkie kraje Drikanu oprócz Elfich Wysp. Nie zdołali jednak skolonizować Zolhmardu czyli Niecywilizowanych Pustkowi.

Zalety:

  • możliwość wyboru narodowości
  • brak prześladowań ze strony Imeshian

Wady/wymagania:

  • brak

Elfy

Jedna z najstarszych ras na Znanym Kontynencie . Długowieczni (żyją średnio 500 lat), zamieszkują głównie tereny leśne. Są znakomitymi zwiadowcami, pogłoski mówią, że mogą posiadać wrodzoną odporność na niektóre magiczne moce. Zamieszkują głownie Anfan, Honorion i wschodnie tereny Kemocku oraz oczywiście Elfie Wyspy. W szczególności tępione przez Imeshian, najczęściej od razu zabijane, niektóre służą jako niewolnicy w domach bogatszych mieszkańców Imeshii.

Zalety:

  • dodatkowy punkt rozwoju na start

Wady/wymagania:

  • muszą mieć elfie uszy
  • prześladowane przez Imeshian

Krasnoludy

Jedna z najstarszych ras w znanym Świecie. Długowieczne, żyją nawet 1000 lat. Zamieszkują głównie góry i jaskinie, lubią spokój, żyją często z dala od większych cywilizacji ludzkich czy elfickich. Ich domeną jest kowalstwo i technika, większość z nich to umysły ścisłe. „Wzrost nie gra roli – liczy się broda”. Krasnoludy są odważne, zawsze zdeterminowane w dążeniu do celu i uparte. Zamieszkują głównie Zilalard – Nieprzebyte Góry oraz Honorion. Niektóre z nich są nieoficjalnie tolerowane w Imeshii ze względu na swe niezwykłe umiejętności rzemieślnicze i techniczne.

Zalety:

  • dodatkowe 2 punkty rozwoju na start
  • prześladowane przez Imeshian

Wady/wymagania:

  • muszą posiadać klimatyczną brodę

Idź dalej

Zostaw odpowiedź

Udowodnij, że jesteś człowiekiem - przepisz tekst z obrazka

Please type the characters of this captcha image in the input box

Możesz używać tagów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>