Nowożytna historia Kemocku

„Nowożytna” historia Kemocku (lata 850-854 po pierwszym Imperium)

Jeszcze cztery lata temu Kemock był spokojnym królestwem. Wydobywany mithryl i warzony Noel eksportowano na zachód do Caniehu oraz Anfanu. Czasem handlowano z granicznymi plemionami z Tamadoronu żyjącymi przy północnej granicy Kemocku.
Kemockczycy żyli we względnym pokoju z Nihilitami, którzy to właśnie potrafili wydobywać mithryl – jako jedyni mieszkańcy Znanego Kontynentu. Jedynym problemem Kemocku byli przydrożne bandy rabusiów oraz rzezimieszków napadających na karawany i podróżnych. Częściowo radzili sobie z nimi Strażnicy Dróg, ale było ich za mało by ostatecznie wyeliminować zagrożenie.
Wtedy to właśnie pojawiła się Imeshia. Początkowo był to jeden oddział wiozący delegata do Kemockiego Króla. Za tym oddziałem pojawiły się kolejne. Pomogły one zaprowadzić porządek na traktach w o wiele skuteczniejszy sposób niż robili to Strażnicy Dróg. Jak ówcześnie mówiono – „Z przybyciem Imeshii ubyło kłopotów”. Przybyli dostojnicy Imeshyjscy, którzy zaskarbili sobie przychylność starego poczciwego Króla Kemocku. Także monarcha całkowicie zgadzał się na wszystko, co robiła Imeshia na Jego ziemiach, by zaprowadzić upragniony ład i bezpieczeństwo karawan z mithrylem i Noelem. Sielanka nie trwała zbyt długo. Oddziały Imeshyjskie stawały się coraz bardziej agresywne, siłą zaczęły nawracać ludność Kemocku na Hetrionizm. Co jedynie spowodowało bunty oraz niechęć ludności, która nie chciała porzucać wiary w Dagona czy Dejnę i Nasturię.
Nihilici całkowicie zostali wypchnięci na swoje leśne tereny. Część z nich uciekała przed Imeshią, inni po krótkich walkach również wycofali się do swoich macierzystych osad. By osiągnąć powyższy cel Imeshia podburzała ludność Kemocku przeciwko Nihilitom. Pozorowała napady na karawany, zrzucając winę na Leśnych Ludzi. Całkowicie skłócając ze sobą te dwa narody jednocześnie osłabiając siłę militarną Kemocku. Po kilku miesiącach takiej niespokojnej sytuacji, u granic Kemocku stanęły Wojska Inwazyjne Królestwa Imeshii. Prawdopodobnie za przyzwoleniem Caniehu, który widział w wygranej Imeshii tańszy mithryl, Noel oraz duża ilość pieniędzy za udostępnienie swoich znakomitych dróg oraz traktów. Król Kemocku w ostatniej chwili ogłosił mobilizację i stawił słaby opór wojskom inwazyjnym. Imeshia doszła aż pod Ksirtam, stolicy Kemocku. Jak się okazało generałowie Imeshyjscy się przeliczyli, gdyż wysłali zbyt mało wojska. Imeshia i tak była obecnie zmęczona podbojami i walkami min na terenie Navarashu przez które musiało przejść wojsko inwazyjne. Mimo tego, że Nihilici się nie pokazali, po długim oblężeniu stolicy Kemocku mocno osłabione wojska Imeshyjskie zostały dosłownie przegonione poza granice Królestwa. Zaznaczyć Ksirtam na mapie.
Niestety po inwazji Imeshii, król Kemocku wraz z rodziną przepadł. Nikt tak naprawdę nie wie dlaczego. Jedni mówią, że Pan Mroku go przemienił w zombi, inni mówią, że do ich zniknięcia przyczynili się członkowie najwyższych rodów, którzy teraz piastują jeszcze ważniejsze urzędy i zarabiają jeszcze więcej. Po zniknięciu ówczesnego władcy królestwa, korzystając z sytuacji władzę przejęli kupcy, którzy utworzyli oligarchię kupiecką. Kemock został podzielony na trzy części (dzielnice): Zachodnią, Północną i Wschodnią. Każdą częścią rządzi inna rodzina kupiecka.
Wolne Ludy Kemocku niezbyt cieszą się z takiego obrotu spraw. Rody rządzące żądają coraz większych podatków. Nie pozwalają handlować niezrzeszonym kupcom, traktując taką działalność jako przestępczą. Wolny handel każą śmiercią. Tym samym faworyzują swoje rody, a zrzeszonych kupców ograniczają jak mogą. Nie wiadomo jak długo potrwa taka niezdrowa sytuacja.
Część północna królestwa rządzona przez ród Silberinów utrzymuje się głównie z rolnictwa, podatków zbieranych od pozostałych części oraz z handlu z Tamadoronem. Również wydobywa się tam mithryl (w niezbyt pokaźnych ilościach) oraz produkuje niewielkie ilości Noelu. Konsygnatariuszowi Velalisierowi zależy na dobrych układach z częścią Zachodnią, min dla niskich ceł, gdyż sam również stara się handlować z innymi krajami a do tego potrzebuje traktów wiodących przez Zachodnią Dzielnicę, gdyż trakty wiodące przez Tamadoron są zbyt niebezpieczne. Z jego obecnej polityki można wywnioskować, że pragnie przejąć władzę nad wschodnim Kemockiem i zniszczyć tamtejszy ród. By zrealizować swoje zamiary większość zarobionych pieniędzy inwestuje w rozbudowę wojska – Armii Północnej. Jedyne, co go powstrzymuje to ogólny bałagan w królestwie, pozostałość po inwazji Imeshii. Po wojnie nic nie zostało takim, jakim było wcześniej. Dużo jednak wskazuje na to, że ta sytuacja niebawem ulegnie drastycznej zmianie.
Część zachodnia Kemocku rządzona przez ród Esseltów leży najbliżej cywilizowanych królestw. Granicę swoją dzieli z Caniehem oraz Anfanem. Sąsiaduje również z dzikimi północnymi terenami Tamadoronu – królestwem barbarzyńskich plemion, jednak chętnie kupujących broń oraz Noel. Dodatkowo posiada dostęp do morza, co umożliwia jej handel min z dalekim i niezmiernie bogatym Honorionem. Taka sytuacja zapewnia dostanie życie większości mieszkańców tej części Kemocku. Dzięki tak dobrze rozwijającemu się handlowi w tej części królestwa, ród ten staje się zagrożeniem dla Północnej Dzielnicy. Dlatego Silberini starają się uzyskać jak najlepsze stosunki z zachodem.
Natomiast, gdy chodzi o surowce naturalne oraz Noel, to niestety ta część królestwa została tak wyeksploatowana przez mieszkańców, że mithryl oraz Noel muszą sprowadzać aż z samego wschodu. Bliskość cywilizacji posiada niestety też swoje minusy. Imeshia ma tutaj najsilniejszą pozycję. Cześć mieszkańców przeszła już na Hetrionizm. Królestwo stara się kontrolować te ziemie, by za jak najniższą cenę kupować mithryl oraz Noel – by znów jej armia stała się silna i niezwyciężona.
Wschodnia część Kemocku leży najdalej od cywilizacji. Rządzi nią pomniejszy ród Sagrów. Niezbyt poważany przez pozostałe rody. Kontrola dostępu do tych surowców ma swoją niestety wygórowaną cenę. To właśnie w tej części złoża mithrylu i warzelnie Noela są największe. Dlatego Sagrowie są wręcz zawadą i solą w oku Północy i Zachodu, przeszkadzającą w polityce i swobodnym handlu. Bałagan spowodowany przez ostatnie wydarzenia chroni tą część królestwa przed innymi rodami. Każda dzielnica posiada nadal swoje wewnętrzne kłopoty, co nie pozwala żadnej z nich na przeznaczenie pieniędzy oraz skierowania swoich armii w kierunku wschodniej strony Królestwa. Część rządzona przez ród Sagrów jest najbardziej dzika i niebezpieczna, rządząca przez małe kartele kontrolujące wydobycie mithrylu i produkcję Noela
Największym grodem tutaj jest Navthe Ir. Władza kupców rozciąga się w niewielkim promieniu wokół tegoż grodu oraz granicy z pozostałymi częściami Kemocku. Kartele są zmuszone do handlu z tutejszymi kupcami, gdyż kupcy z innych dzielnic nie chcą jak dotychczas z nikim innym handlować.
Po inwazji Imeshii w Kemocku zostało dużo Campusów Imeshyjskich. Są to jednak słabe jednostki, stacjonujące na tych terenach. Wysyłani tutaj templariusze traktują to jako karę. Większość z nich uzależniła się już od Noela oraz innych specyfików, które są tutaj łatwo dostępne. Przesiąkli oni również tutejsza kulturą, stając się niemal Kemockczykami a nie prawdziwymi Imeshianami walczącymi ze słowem Hetriona na ustach.
Po kilku miesiącach względnego spokoju Kemock zaatakowały Orki. Pierwsze ich grupy pokazały się parę tygodni po wypędzeniu Imeshyjskich Wojsk Inwazyjnych. Powojenny rozgardiasz był tak olbrzymi, że nikt nie zwrócił uwagi, że te zielone potwory przychodzą tutaj przez Jedyną Przełęcz. Grupy orków były dowodzone przez dziwne Czerwone Postacie. Nikt nie wie kim one są. Jak się okazało, a było już wtedy za późno, grupy orków stanowiły zwiad oraz straż przednią Orczej Armii, która zaatakowała z dużą siłą. Kilka miesięcy nękała ona Kemock. Jednak po jakimś czasie orki się wycofały. Pozostały jedynie Czerwone Postacie. Niektórym z nich udało się przekonać mieszkańców Kemocku do siebie, a znane są również przypadki przejmowania prze nie władzy w grodach Kemocku Wschodniego, jak na przykład miało to miejsce w Navthe Ir. Do tej pory dowiedziano się tylko, że Czerwone Postacie mają coś wspólnego ze Starożytnymi Nihilitami.
Kolejnym znaczącym wydarzeniem w burzliwej historii Kemocku było pojawienie się potomkini kemockiego rodu królewskiego. Znalazło ją nieprzytomną rodzeństwo Strażników Dróg. Królowa nie miała najmniejszego pojęcia, w jaki sposób znalazła się nieprzytomna w lesie. Również nie pamięta nic co się działo od czasu zakończenia imeshyjskiej inwazji. Po udowodnieniu swojego prawdziwego pochodzenia przejęła ona władzę w Navthe Ir. Powoli kolejne grody uznawały zwierzchnictwo Jej Królewskiej Mości, a Jej małżeństwo z władcą Nihilitów umocniło tylko stosunki z nimi. Gdy królowa zaszła w ciążę w tajemniczych okolicznościach znikła. Plotka głosi, że to sprawka Anfanu. Umożliwił on Imeshii porwanie królowej wraz z potomkiem i wywiezienie ich do Imeshii. Król w rozpaczy za ukochaną udał się z powrotem do swojej rodzinnej siedziby. To był żałosny koniec odnowionej monarchii w Kemocku.
Obecnie w Kemocku panuje spokój. Ludność stara się żyć w pokoju z Imeshią. Mieszkańcy osiedlają się nawet w ich Campusach, w ich specjalnych częściach cywilnych. Rządzące rody kupieckie starają się nie wychylać. Nie chcą dopuścić do jakichkolwiek aktów zbrojnych. Jest to zbyt kosztowne na ich i tak umęczone kieszenie. Mimo to ród Północny nadal tworzy Armię Północną. Natomiast Kemock Zachodni staje się coraz bardziej Imeshyjski. Nawet główny ród rządzący przyjął Hetrionizm. Mimo to w Kemocku zaczyna odradzać się wiara w Najświętsze Panienki Dejnę i Nasturię oraz coraz wyraźniej widać aktywność tego wyznania na ziemiach królestwa. Oba rody knują coraz to nowsze intrygi by zająć przy jak najmniejszych stratach Kemock Wschodni.
Jedynym zaburzeniem tej „sielanki” jest aktywność Czerwonych Postaci. Mimo, że usunęły się w cień, wszędzie można spotkać ich Wysłanników. Ludzi, którzy pracują dla nich. Plotki głoszą, że wywiad elficki zaczął interesować się tymi tajemniczymi postaciami.

Zostaw odpowiedź

Udowodnij, że jesteś człowiekiem - przepisz tekst z obrazka

Please type the characters of this captcha image in the input box

Możesz używać tagów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>